Butik sağlık hizmeti anlayışını benimseyen hekim ve kurumların farklılığını ortaya koyan faktörlerden bir diğeri ise «randevu sistemi»dir.

Butik sağlık kurumları da diğer sağlık kurumları gibi randevu sistemi ile çalışmaktadır. Bu sistem ile çalışan kurumları birbirinden ayıran en önemli fark; butik sağlık hizmeti anlayışını benimseyen sağlık kurumlarında kurumun değil hastanın talep ettiği güne randevu verilmesidir.

Her insanın zamanı değerlidir. Butik sağlık hizmeti anlayışını benimseyen kurumlar ve hekimlerde bu değerden yola çıkarak randevu sistemlerini düzenlemişlerdir.

*Randevuları hastalara sorarak ayarlamak.

*Randevu iptallerinde yeni randevu oluşturmak.

*Hastayı randevu saatinde almak. Bekletmemek.

*Randevusuna hazırlıklı olmak. (Evrak ve tıbbi malzeme/araç-gereç bakımından..)

Randevu işlemlerinden tıbbi sekreterler (banko personelleri) sorumludur. Ancak butik sağlık hizmeti anlayışını benimseyen sağlık kurumlarında her randevu işleminden ilgili personel sorumlu değildir. Hekimlerde bazı özel hastalarının randevu işlemlerinden yükümlüdür.

Örneğin bazı özel tedavilerin, operasyonların ve kontrollerin randevularını vermek ya da bu tip randevuların iptali söz konusu olduğunda hastaları arayarak sebebini sorgulayıp yeni randevu oluşturmak gibi…

Bu çalışma sistemi ile hem hastalar kendilerini özel hissederler hem de randevu iptalleri sayısında azalma gözlenir, hekim tarafından verilen randevuların bir bağlayıcılığı söz konusudur.