Hakkımda

Merhaba, Ben Serkağan!

Serkağan Okuyucu 17 Mart doğumluyum. 2013 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümünü bitirdim. Üniversite yaşantım boyunca  yarı zamanlı çalıştım. 2013 senesinde aktif olarak mimarlık mesleğine başladım ve Arel Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisansı tamamladım.

İş Hayatında:

2013-2017 yılları arasında Erkiz Mühendislik‘de ince işler ve teknik ofis şefi görevinde çalıştım. Çalıştığım dönemlerde serbest mimarlık ve tasarım işleri yapmayı sürdürdüm. 2017 -2018 yılları arasında Gad Architecture şantiye şefi görevinde çalıştım .2018 Mart ayından itibaren Diem Mühendislik Mimarlık şantiye şefi görevine devam etmekteyim.

İlgi alanlarım içerisinde Şantiye yönetimi ve koordinasyon yer almaktadır. Bütün iş sirkülasyonu içerisinde bulunuyorum.  Disiplin, sorumluluk ve dürüstlük iş hayatımda en çok önem verdiğim kurallar arasında.

Bu Sitede?

Mesleğim ile ilgili teorileri ve makaleleri yayınlamaya karar verdim. Doğruluğunu teyit ettiğim bilgileri ve uygulamaları veya ipuçlarını, nelerle ilgilendiğimi, sevinçlerimi, gezilerimi önemli gördüğüm yazıları paylaşma kararı aldım.

Bunun dışında…

Bilgisayar ile çok küçük yaşlarda Windows 3.1 ile tanıştım web tasarım alanında freelance olarak projeler yaptım. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok seviyorum. Dışardan bakıldığı zaman sakin bir yapım olsa da kendi içimde meraklı, empati kurabilen, araştırmacı, detaycı ,sorumluluk sahibi, ekip çalışmasına yatkın biraz da takıntılı biri olarak kendimi tanımlayabilirim.

PROJE TASARIM

Belirtilen ihtiyaç programı doğrultusunda, mekanını genel tasarımının yapılıp, plan alternatiflerinin hazırlanması ve görselleştirilerek sunumlarını yapılması.

MİMARI UYGULAMA

Tasarımı tamamlanmış projeleri hazırlanmış işlerin anahtar teslim olarak yapılması.

PROJE YÖNETİM

Projenin İnşaat metraj keşif ve şartnamelerinin hazırlanması, ihale dosyalarının hazırlanması, İnşaat teklifleri alınması tekliflerin mal sahibi ile birlikte değerlendirilmesi raporlanması ve iş paketlerinin ihale edilmesi, sözleşmelerinin hazırlanması ve imalatın projeye uygunluğunun sağlanması.

MİMARİ KONTROLLUK

Yapılan projenin yerinde kontrol edilmesi, yapının kaliteli yapılmasının sağlanması.

Ülke Gezileri

Makale Okumak

Bol bol Espresso

Snowboard